Nasze usługi z zakresu stomatologii dziecięcej

Posiadamy wykwalifikowany zespół specjalizujący się w różnych dziedzinach stomatologii oraz najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dzięki temu połączeniu, w Klinice Stomatologicznej Ziombki oferujemy Najmłodszym Pacjentom cały szereg zabiegów dentystycznych.

Nasze usługi

 • Wizyta adaptacyjna – to pierwsza wizyta rozpoczynająca stomatologiczną przygodę Małego Pacjenta. Podczas niej Maluch zapoznaje się z gabinetem dentystycznym i znajdującym się w nim wyposażeniem medycznym. Dzięki temu oswaja się z zupełnie nowym otoczeniem i tworzy sobie pierwsze, dobre wrażenie. 
 • Przegląd jamy ustnej – kompleksowe badanie uwzględniające ocenę warg, wędzidełek, języka, dziąseł oraz uzębienia. Pozwala określić wszelkie nieprawidłowości w budowie jamy ustnej oraz stan higieny.
 • Sedacja wziewna (gazem rozweselającym) – znosi niepokój, uczucie strachu, delikatnie znieczula, uspokaja i wycisza Małego Pacjenta. Stosujemy ją przed podjęciem leczenia właściwego u Dzieci wykazujących niechęć do jakiejkolwiek współpracy.

Zabiegi profilaktyczne:

 • Fluoryzacja (czyli lakierowanie zębów) polegająca na pokryciu powierzchni ząbków dodatkową warstwą fluoru. Zabieg ten zapobiega próchnicy, wzmacnia szkliwo i wspomaga walkę z nadwrażliwością zębów. Jest szybki i bezbolesny, stanowi dobry początek do rozpoczęcia przygody stomatologicznej Małego Pacjenta.
 • Lakowanie polegające na uszczelnieniu (wygładzeniu i spłyceniu) bruzd w zębach za pomocą laku szczelinowego. Zabieg ten ogranicza zaleganie resztek pokarmowych w zagłębieniach zębów, ułatwia higienę jamy ustnej i zmniejsza ryzyko próchnicy. Jest szybki i bezbolesny.
 • Higienizacja zębów polegająca na usunięciu płytki nazębnej i kamienia nazębnego. W przypadku młodszych Dzieci, do ok. 6 roku życia, w ramach higienizacji zębów wykonywany jest skaling, polerowanie zębów oraz fluoryzacja. U Dzieci starszych, które posiadają jednolity tor oddychania przez nos, wykonywane jest również piaskowanie.

Zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej:

 • Leczenie próchnicy polegające na opracowaniu ubytku próchniczego za pomocą białej bądź kolorowej plomby. Dzięki znieczuleniu komputerowemu i sedacji wziewnej, jest zabiegiem w pełni bezbolesnym dla Dziecka.

Zabiegi z zakresu endodoncji:

 • Leczenie kanałowe mleczaków stosowane w przypadku zaawansowanej próchnicy i urazowego odsłonięcia miazgi zębowej np. w wyniku urazu (złamania) zęba. Polega na otwarciu i odkażeniu zęba, usunięciu zakażonej miazgi, aplikacji leku i wypełnieniu ostatecznym zęba. Zabieg ten bardzo często pozwala uchronić ząb przed ekstrakcją. Dzięki odpowiedniemu znieczuleniu, Mały Pacjent nie odczuwa dyskomfortu.

Zabiegi z zakresu protetyki:

 • Korony stalowe na zęby mleczne stosowane m. in. w przypadku rozległych ubytków próchniczych mlecznych czwórek i piątek. Pozwalają skutecznie odbudować ząbek i przedłużyć jego żywot aż do czasu fizjologicznej jego wymiany. 

Zabiegi z zakresu ortodoncji:

 • Leczenie aparatem wyjmowanym stosowane w przypadku wad zgryzu w uzębieniu mieszanym. Dzięki możliwości pełnej personalizacji aparatu, Mały Pacjent chętnie go użytkuje. W leczeniu tym najważniejszą rolę odgrywa systematyczność, Dziecko powinno nosić aparat ok. 16 godz. dziennie. 
 • Leczenie aparatem stałym stosowane w przypadku wad zgryzu w uzębieniu stałym u Dzieci. Pozwala nie tylko prawidłowo ustawić zęby, ale również zmodyfikować rysy twarzy, a po zakończonym leczeniu znacznie poprawić samoocenę Dziecka.
 • Leczenie ortodontycznym utrzymywaczem przestrzeni – jego celem jest zapobieganie przemieszczaniu się zębów zwłaszcza w przypadku przedwczesnej utraty mleczaków. Utrzymywacz przestrzeni pozwala skutecznie zabezpieczyć wolną przestrzeń dla mających się pojawić w przyszłości stałych przedtrzonowców. 

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej:

 • Ekstrakcja zęba mlecznego jest ostatecznym rozwiązaniem stosowanym w przypadku chorych zębów z brakiem możliwości odbudowy i powodujących stany ropne w jamie ustnej. W przypadku zdrowych mlecznych ząbków stosuje się ją w celu przeprowadzenia skutecznego leczenia ortodontycznego bądź, gdy mleczak utrudnia wyrzynanie się swojego stałego odpowiednika.
 • Plastyka wędzidełka polegająca na podcięciu wędzidełka warg lub języka laserem. Stosuje się ją m. in. w przypadku diastemy prawdziwej u Dziecka.

Umów dziecko na wizytę

Serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego tylko dla dzieci!

Menu