FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 • W jakim wieku przyjmujemy dzieci?

  Leczymy dzieci w wieku od 3 do 14 lat. Od 3 roku życia możliwa jest współpraca dziecka z lekarzem, co pozwala na przeprowadzenie skutecznego leczenia. Młodsze dzieci zachęcamy do odwiedzenia nas w ramach programu tzw. Dentystycznej Opieki Malucha.

 • Co to jest Dentystyczna Opieka Malucha?

  To przede wszystkim oswojenie maluchów z wizytami u dentysty. W przyjaznej atmosferze. Bez stresu. Bo u dentysty może być przyjemnie ,a wszyscy tam muszą pójść od czasu do czasu 🙂 . W ramach programu DOM przeprowadzamy także badanie i jeśli jest taka potrzeba, umawiamy spotkanie z dietetykiem lub logopedą oraz podejmujemy profilaktykę ortodontyczną.

 • Dlaczego wizyta adaptacyjna jest obowiązkowa dla nowych pacjentów?

  Dokładamy wszelkich starań aby leczyć dzieci w komfortowy sposób. Chcielibyśmy aby dentysta kojarzył im się dobrze na całe życie. Wizyta adaptacyjna to nasz wypróbowany sposób na przyzwyczajenie dziecka do gabinetu stomatologicznego i zminimalizowanie stresu w czasie wizyt. Gdy dziecko pozna już nas, wtedy na drugiej lub trzeciej wizycie dentysta dokładnie je zbada i ustali plan leczenia. Starsze dzieci, które już potrafią współpracować z dentystą , w ramach wizyty adaptacyjnej mają jednocześnie wykonywane badanie jamy ustnej.

 • Jak wygląda wizyta adaptacyjna?

  Wizyta adaptacyjna trwa około 20 minut. To czas przeznaczony na bezstresowe nawiązanie kontaktu z małym Pacjentem. Pokazujemy dziecku jak wyglada gabinet i prezentujemy niektóre ciekawe elementy wyposażenia (np lusterko dentystyczne, dmuchawka z powietrzem, fotel dentystyczny) Rozmawiamy o myciu ząbków i opowiadamy jak wyglądać będzie następna wizyta u dentysty. Jeśli planowana jest w przyszłości sedacja wziewna, czyli gaz rozweselający, na tej właśnie wizycie uczymy dziecko prawidłowego oddychania przez maseczkę. To bezwzględnie ważne dla powodzenia leczenia. W tym czasie lekarz dentysta przeprowadza także wywiad medyczny z rodzicem dziecka. Dzięki temu może juz na tej pierwszej wizycie ustalić czynniki mające wpływ na dalsze leczenie.

 • Moja còrka jakiś czas temu straciła dwa mleczne ząbki z przodu. Czy można coś z tym zrobić?

  Oczywiście! W takim przypadku można wykonać protezę dziecięcą. Wygląda ona zupełnie inaczej niż proteza dla dorosłych! Przypomina aparat ortodontyczny. Może być nawet kolorowa od strony podniebienia. Dzięki swojej budowie “rośnie” wraz z dzieckiem i zapobiega powstaniu wady zgryzu. A dostawiony w niej ząbek pozwala uśmiechać się bez wstydu 😊

 • Czy mleczaki można leczyć kanałowo?

  Czy mleczaki można leczyć kanałowo ? Jak najbardziej tak! I zawsze wtedy gdy jest to możliwe staramy się przeprowadzić leczenie kanałowe mlecznych zębów. Jeśli jednak chory ząb jest ryzykiem dla zdrowia ogólnego lub stałych zębów dziecka, wtedy lekarz zaleci usunięcie zęba mlecznego.

 • Czy dajemy gwarancję na leczenie?

  Dajemy naszym Pacjentom i ich Rodzicom gwarancję najwyższej możliwej staranności w leczeniu. Gwarantujemy ze zaopiekujemy się małymi Pacjentami najlepiej, jak to możliwe. Ponadto wypełnienia w mlecznych zębach objęte są 6 miesięczną gwarancja utrzymania plomby. Dotyczy to wyłącznie dzieci współpracujących z trakcie leczenia. Dentysta zawsze odnotowuje ten fakt w karcie pacjenta. W stałych zębach dajemy – podobnie jak najlepsze gabinety dla dorosłych – 2 lata gwarancji na wypełnienia kompozytowe. Warunkiem utrzymania gwarancji są badania kontrolne i higienizacje w zaleconych przez lekarza terminach. Nie możemy jednak gwarantować stanu biologicznego tkanek żywego organizmu.

 • Jakimi materiałami plombujemy mleczaki?

  Do wypełnienia zębów mlecznych stosujemy wysokiej jakości światłoutwardzalne materiały kompozytowe nanohybrydowe oraz wypełnienia glasjonomerowe w kolorze zęba. W niektórych ubytkach zębów mlecznych można stosować także kolorowe plomby. Dzieci uwielbiają je 😄. Zapytajcie o to dentystę w czasie wizyty.

 • Dlaczego nie przyjmujemy dorosłych?

  Posiadamy specjalistyczne narzędzia i materiały stosowane u dzieci. Nawet fotele dentystyczne są przystosowane dla nich. Nasz gabinet jest przygotowany wyłącznie do leczenia dzieci