Nasi stomatolodzy dziecięcy

Nasi stomatolodzy sprawią, że Twoje dziecko będzie nie tylko wyleczone, ale także zadowolone! Wiemy, że dzieci potrzebują więcej czasu i uwagi podczas leczenia, dlatego tak bardzo stawiamy na wykwalifikowany i doświadczony zespół dentystów. Gwarantujemy 100% bezpieczeństwa, coś co dla każdego rodzica jest bardzo ważne!

Lek. dent. Adrianna Borczyńska

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym ukończyła na Uniwersytecie im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Następnie ukończyła prestiżowy, europejski kurs Master Ortodoncji i Ortopedii Szczękowej prowadzony we współpracy z Uniwersytetem San Jorge w Hiszpanii. Obecnie jest w trakcie doktoratu na Uniwersytecie Medycznym w katedrze Ortodoncji i Ortopedii Szczękowej. 

Specjalizuje się we wczesnym leczeniu wad zgryzu u dzieci (ortotropia). Korzysta z wszelkich możliwości rozwoju wiedzy oraz budowania doświadczenia w tej dziedzinie ortodoncji uczestnicząc w wielu kursach i współpracując ze specjalistycznymi klinikami. W naszym gabinecie ZIOMBKI wprowadziła innowacyjną metodę leczenia ortotopicznego, używając aparatów wyjmowanych – biobloków. Z otwartością i pełnym zaangażowaniem podchodzi do każdego małego i większego pacjenta. Wprowadzenie miłej i bezpiecznej atmosfery jest dla niej zawsze priorytetem, ponieważ w takich warunkach łatwiej zadbać o zdrowie dzieci. Jest również fanką bajek Disneya.

Lek. dent. Paulina Daroszewska

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach stomatologicznych oraz konferencjach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej. Na odbytym stażu podyplomowym poczuła, że leczenie dzieci daje jej dużą satysfakcję, radość pracy oraz motywację do rozwoju. Do każdego pacjenta podchodzi z zamiłowaniem i pełną starannością. Najważniejsze dla niej to zdobycie zaufania młodego pacjenta oraz rodzica aby każda wizyta odbywała się w pogodnej atmosferze. Stara się by żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi, a dziecku w przystępny i odpowiedni do wieku sposób wytłumaczyć etapy leczenia. Jak mówi „ zaskoczenie rodzica po udanej wizycie gdy jego pociecha schodzi z fotela z wielkim uśmiechem i przede wszystkim zdrowym ząbkiem” sprawia, że dzień pracy to czas pełen pozytywnych wrażeń. Prywatnie miłośniczka czworonogów, zakochana w swoim buldogu angielskim – Macho.

Lek. dent. Nicola Zaborowska

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Staż podyplomowy ukończyła w Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Poznaniu.
Najbardziej interesuje się stomatologią zachowawczą, chirurgią oraz stomatologią dziecięcą. Uwielbia obalać stomatologiczne mity i udowadniać, ze wizyty u dentysty nie muszą być tak straszne jak wyobrażają je sobie pacjenci. Chciałaby pomagać małym pacjentom zwalczać strach, aby w przyszłości chętnie odwiedzali stomatologa. Prywatnie najchętniej spędza czas z najbliższymi. Pasjonatka podróży – lubi poznawać nowe miejsca. W wolnych chwilach jeździ na wycieczki rowerowe.

Lek. dent. Aleksandra Szymczak

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego. Zamiłowanie do stomatologii dziecięcej odkryła już w trakcie studiów, a pasję do pracy z najmłodszymi rozwijała również jako instruktorka narciarstwa. Aktualnie jest w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie stomatologii dziecięcej w Uniwersyteckim Centrum Stomatologii w Poznaniu.

Poza stomatologią zachowawczą, w Ziombkach zajmuje się także leczeniem ortodontycznym. Ukończyła roczny kurs podyplomowy Expertise in Orthodontics and Dentofacial Orthopedics prowadzony przez Athenea Dental Institute z siedzibą w Barcelonie oraz liczne kursy z dziedziny leczenia ortodontycznego dzieci. Przywiązuje ogromną wagę do wczesnego leczenia wad zgryzu oraz profilaktyki. Stomatologia dziecięca to czasem wielka próba sił, w której jej narzędziem walki jest cierpliwość i zrozumienie, a ulubionym sprzymierzeńcem pozytywnie nastawiony i chętny do współpracy rodzic. W czasie wolnym ciężko jej usiedzieć na miejscu, uwielbia podróżować i odkrywać, ale najlepiej czuje się zimą w górach.

Lek. dent. Dominika Kruszyńska

Jestem absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Regularnie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach stomatologicznych oraz konferencjach.

W stomatologii dziecięcej bardzo ważny jest dla mnie dobry kontakt z małym pacjentem. Jako młoda osoba mam mnóstwo siły i energii do pracy z maluchami oraz ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Do każdego małego pacjenta podchodzę indywidualnie, aby uśmiechem i humorem rozwiać wszystkie jego wątpliwości związane z wizytą. Staram się stworzyć pozytywny obraz stomatologa, tak aby nawet najmłodsi nie obawiali się wizyty. Cieszę się, gdy dziecko po wizycie wychodzi z gabinetu zadowolone, a przede wszystkim ze zdrowymi ząbkami.

Niedawno zostałam mamą, łącze więc macierzyństwo z pracą. Posiadanie własnego dziecka zmieniło moja perspektywę. Wiem, że każde dziecko jest inne, a ja chcę przede wszystkim mu pomóc.Największą nagrodą dla mnie po udanej wizycie, jest uśmiech małego pacjenta i zadowolenie rodzica. Prywatnie jestem miłośniczka zwierząt, w domu czeka na mnie kot- Bronek.

Lek. dent. Zosia Giżewska

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała m.in w Klinikach Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii w Poznaniu. Ponadto Pani Doktor nieustannie doskonali swoje umiejętności na licznych kursach i szkoleniach. W praktyce lekarza dentysty szczególnie interesuje się estetyczną stomatologią zachowawczą i stomatologią dziecięcą- to właśnie leczenie dzieci sprawia jej najwięcej satysfakcji. Z Małymi Pacjentami pracuje nad pokonaniem ich lęku przed wizytą zwracając szczególną uwagę na dobrą komunikację z pacjentem.
Swoim podejściem i uśmiechem na ustach potrafi wyeliminować strach niejednego, zestresowanego dziecka. Do każdego pacjenta podchodzi w indywidualny sposób.  Wolny czas lubi spędzać z przyjaciółmi, uprawiać pilates a także podróżować,  jej marzeniem jest podróż dookoła świata.

Lek. dent. Kinga Krzewina

Jestem absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie  im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Swoją przyszłość postanowiłam związać, ze stomatologią dziecięcą na stażu podyplomowym. Regularnie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w kursach.

Szczególnie ważna jest dla mnie profilaktyka oraz edukacja dzieci i rodziców na temat prawidłowych nawyków higienicznych i dietetycznych od pierwszego ząbka, zwłaszcza od kiedy zostałam mamą. Podczas wizyt często śpiewam małym pacjentom, co pomaga mi w odstresowaniu dziecka. Staram się, żeby leczenie dziecka było przeprowadzone w przyjaznej atmosferze, tak, żeby pacjent chętnie przychodził do stomatologa także w dorosłym życiu. Bardzo cenię współpracę rodziców w dbaniu o uśmiech maluchów.

W czasie wolnym wypoczywam na działce. Jestem też miłośniczką zwierząt, w domu mam kota brytyjczyka Lilu.

Lek. dent. Tatiana Antonenka

Jestem absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Mińsku.
Na terenie Białorusi odbyłam staż podyplomowy oraz zaczęłam pracować jako lekarz dentysta na oddziale dziecięcym. W Polsce zrobiłam nostryfikację przez Uniwersytet Medyczny w Warszawie.

Jestem niezwykle cierpliwą i empatyczną osobą co mi bardzo pomaga w pracy z dziećmi. Zawsze staram się nawiązać dobry kontakt z dzieckiem i zdobyć jego zaufanie. Do leczenia każdego małego pacjenta podchodzę w sposób indywidualny. Podczas wizyt robię wszystko, aby dziecko czuło się bezpiecznie w gabinecie i chętnie wracało ponownie.