Nasi stomatolodzy dziecięcy

Nasi stomatolodzy sprawią, że Twoje dziecko będzie nie tylko wyleczone, ale także zadowolone! Wiemy, że dzieci potrzebują więcej czasu i uwagi podczas leczenia, dlatego tak bardzo stawiamy na wykwalifikowany i doświadczony zespół dentystów. Gwarantujemy 100% bezpieczeństwa, coś co dla każdego rodzica jest bardzo ważne!

Lek. dent. Małgorzata Bykowska

Endodonta mikroskopowy

Absolwentka kierunku lekarsko – dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Ukończyła prestiżowy kurs – Curriculum Endodontyczne. Regularnie poszerza swoją wiedzę na licznych szkoleniach i specjalistycznych kongresach. W 2017 roku dzięki zaangażowaniu w swoją pracę została nominowana przez pacjentów do nagrody Hipokrates Wielkopolski w kategorii Stomatolog Roku. Poświęca szczególną uwagę wizytom adaptacyjnym najmłodszych pacjentów dzięki czemu skutecznie działa przeciwko dentofobii. Mali pacjenci mówią o niej: „Wybrałam Panią, bo wygląda Pani jak Anna z Krainy Lodu.”, „Ma Pani miły uśmiech.”. Potrafi łączyć wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz przyjazną atmosferę. Podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta. Jak mówi: Najbardziej cenię uśmiech zadowolonych pacjentów i szczęśliwych rodziców. Prywatnie młoda mama, która uwielbia podróżować i godzinami grać w UNO.

Lek. dent. Adrianna Borczyńska-Białecka

Ortodonta

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym ukończyła na Uniwersytecie im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pierwsze szlify w zawodzie dentysty zdobywała w rodzinnym gabinecie stomatologicznym specjalizującym się w ortodoncji dziecięcej. Korzysta z wszelkich możliwości rozwoju wiedzy oraz budowania doświadczenia w dziedzinie ortodoncji jak i stomatologii dziecięcej uczestnicząc w wielu kursach i współpracując ze specjalistycznymi klinikami. Głód wiedzy spowodował, że rozpoczyna prestiżowy, europejski kurs Master Ortodoncji i Ortopedii Szczękowej prowadzony we współpracy z Uniwersytetem San Jorge w Hiszpanii. Z otwartością i pełnym zaangażowaniem podchodzi do każdego małego i większego pacjenta. Jest pomysłodawcą wprowadzenia do kliniki personalizowanych aparatów wyjmowanych. Dzieci wybierają nie tylko kolor aparatu, ale również mogą poprosić o wtopienie w aparat grafiki ulubionej postaci z bajki, zwierzątka, kwiatka, czy herbu ulubionego klubu piłkarskiego. Drobny szczegół a cieszy dziecko i sprawia, że leczenie jest efektywniejsze. Wprowadzenie miłej i bezpiecznej atmosfery jest dla niej zawsze priorytetem, ponieważ w takich warunkach łatwiej zadbać o zdrowie dzieci. W domowym zaciszu wciąż uwielbia oglądać bajki Disneya.

Lek. dent. Paulina Daroszewska

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach stomatologicznych oraz konferencjach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej. Na odbytym stażu podyplomowym poczuła, że leczenie dzieci daje jej dużą satysfakcję, radość pracy oraz motywację do rozwoju. Do każdego pacjenta podchodzi z zamiłowaniem i pełną starannością. Najważniejsze dla niej to zdobycie zaufania młodego pacjenta oraz rodzica aby każda wizyta odbywała się w pogodnej atmosferze. Stara się by żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi, a dziecku w przystępny i odpowiedni do wieku sposób wytłumaczyć etapy leczenia. Jak mówi „ zaskoczenie rodzica po udanej wizycie gdy jego pociecha schodzi z fotela z wielkim uśmiechem i przede wszystkim zdrowym ząbkiem” sprawia, że dzień pracy to czas pełen pozytywnych wrażeń. Prywatnie miłośniczka czworonogów, zakochana w swoim buldogu angielskim – Macho.

Lek. dent. Nicola Dzikowska

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Staż podyplomowy ukończyła w Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Poznaniu.
Najbardziej interesuje się stomatologią zachowawczą, chirurgią oraz stomatologią dziecięcą. Uwielbia obalać stomatologiczne mity i udowadniać, ze wizyty u dentysty nie muszą być tak straszne jak wyobrażają je sobie pacjenci. Chciałaby pomagać małym pacjentom zwalczać strach, aby w przyszłości chętnie odwiedzali stomatologa. Prywatnie najchętniej spędza czas z najbliższymi. Pasjonatka podróży – lubi poznawać nowe miejsca. W wolnych chwilach jeździ na wycieczki rowerowe.

Lek. dent. Aleksandra Szymczak

Jestem absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego.
Zamiłowanie do stomatologii dziecięcej odkryłam już w trakcie studiów,  a pasję do pracy z najmłodszymi rozwijałam też jako instruktorka narciarstwa.

Leczenie maluchów sprawia mi ogromną przyjemność, a zakończenie go sukcesem daje mi wielką satysfakcję, ponieważ wierzę, że odpowiednie podejście i prawidłowe leczenie w dzieciństwie ma ogromny wpływ na dalsze życie- nie tylko na zdrowie jamy ustnej, ale także na pozytywne nastawienie do wizyt w przyszłości.
Nie zawsze jest łatwo – stomatologia dziecięca to czasem wielka próba sił, w której moim narzędziem walki jest cierpliwość i zrozumienie, a ulubionym sprzymierzeńcem pozytywnie nastawiony rodzic 🙂
Nie boję się wyzwań i staram się nieustannie rozwijać,  w czasie wolnym ciężko mi usiedzieć na miejscu, uwielbiam podróżować i odkrywać, ale najlepiej czuję się zimą w górach!

Lek. dent. Dominika Kruszyńska

Jestem absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Regularnie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach stomatologicznych oraz konferencjach.

W stomatologii dziecięcej bardzo ważny jest dla mnie dobry kontakt z małym pacjentem. Jako młoda osoba mam mnóstwo siły i energii do pracy z maluchami oraz ciągłego doskonalenia swoich umiejętności.

Do każdego małego pacjenta podchodzę indywidualnie, aby uśmiechem i humorem rozwiać wszystkie jego wątpliwości związane z wizytą. Staram się stworzyć pozytywny obraz stomatologa, tak aby nawet najmłodsi nie obawiali się wizyty.

Cieszę się, gdy dziecko po wizycie wychodzi z gabinetu zadowolone, a przede wszystkim ze zdrowymi ząbkami.

Niedawno zostałam mamą, łącze więc macierzyństwo z pracą. Posiadanie własnego dziecka zmieniło moja perspektywę. Wiem, że każde dziecko jest inne, a ja chcę przede wszystkim mu pomóc.

Największą nagrodą dla mnie po udanej wizycie, jest uśmiech małego pacjenta i zadowolenie rodzica. Prywatnie jestem miłośniczka zwierząt, w domu czeka na mnie kot- Bronek.

Menu