Nasi stomatolodzy dziecięcy

Nasi stomatolodzy sprawią, że Twoje dziecko będzie nie tylko wyleczone, ale także zadowolone! Wiemy, że dzieci potrzebują więcej czasu i uwagi podczas leczenia, dlatego tak bardzo stawiamy na wykwalifikowany i doświadczony zespół dentystów. Gwarantujemy 100% bezpieczeństwa, coś co dla każdego rodzica jest bardzo ważne!

Lek. dent. Hanna Sobota

Studia na Akademii Medycznej w Poznaniu ukończyła w 1987 roku. Bezpośrednio po stażu rozpoczęła pracę w gabinecie szkolnym. Po ponad 30 latach pracy zawodowej dostrzegła potrzebę rozwinięcia opieki stomatologicznej dla najmłodszych pacjentów.  Stworzyła gabinet stomatologiczny wyłącznie dla dzieci.  W gabinecie Ziombki jako  kierownik medyczny nadzoruje pracę zespołu stomatologów dziecięcych .
Prywatnie jest matką trójki dzieci.

Lek. dent. Łucja Sobkowska

Stomatolog Łucja Sobkowska jest absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Przez 3 lata pracowała jako asystent w Katedrze i Klinice Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji UM. W 2018 roku rozpoczęła specjalizację z protetyki stomatologicznej. Jest w trakcie przygotowywania rozprawy doktorskiej pt.: „Wybrane kliniczne aspekty wyrzynania i wymiany uzębienia u dzieci w Polsce”.
Swoją przygodę ze stomatologią dziecięcą rozpoczęła zaraz po ukończeniu studiów. „Bardzo lubię pracę z dziećmi, choć zdaję sobie sprawę, że jest to duże wyzwanie. Staram się zbudować z moimi pacjentami przyjacielskie relacje oparte na ZAUFANIU- bo bez tego ciężko osiągnąć sukces w leczeniu”.

Lek. dent. Adrianna Borczyńska-Białecka

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym ukończyła na Uniwersytecie im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pierwsze szlify w zawodzie dentysty zdobywała w rodzinnym gabinecie stomatologicznym specjalizującym się w ortodoncji dziecięcej. Korzysta z wszelkich możliwości rozwoju wiedzy oraz budowania doświadczenia w dziedzinie ortodoncji jak i stomatologii dziecięcej uczestnicząc w wielu kursach i współpracując ze specjalistycznymi klinikami. Głód wiedzy spowodował, że rozpoczyna prestiżowy, europejski kurs Master Ortodoncji i Ortopedii Szczękowej prowadzony we współpracy z Uniwersytetem San Jorge w Hiszpanii. Z otwartością i pełnym zaangażowaniem podchodzi do każdego małego i większego pacjenta. Jest pomysłodawcą wprowadzenia do kliniki personalizowanych aparatów wyjmowanych. Dzieci wybierają nie tylko kolor aparatu, ale również mogą poprosić o wtopienie w aparat grafiki ulubionej postaci z bajki, zwierzątka, kwiatka, czy herbu ulubionego klubu piłkarskiego. Drobny szczegół a cieszy dziecko i sprawia, że leczenie jest efektywniejsze. Wprowadzenie miłej i bezpiecznej atmosfery jest dla niej zawsze priorytetem, ponieważ w takich warunkach łatwiej zadbać o zdrowie dzieci. W domowym zaciszu wciąż uwielbia oglądać bajki Disneya.

Lek. dent. Małgorzata Bykowska

Absolwentka kierunku lekarsko – dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Ukończyła prestiżowy kurs – Curriculum Endodontyczne. Regularnie poszerza swoją wiedzę na licznych szkoleniach i specjalistycznych kongresach. W 2017 roku dzięki zaangażowaniu w swoją pracę została nominowana przez pacjentów do nagrody Hipokrates Wielkopolski w kategorii Stomatolog Roku. Poświęca szczególną uwagę wizytom adaptacyjnym najmłodszych pacjentów dzięki czemu skutecznie działa przeciwko dentofobii. Mali pacjenci mówią o niej: „Wybrałam Panią, bo wygląda Pani jak Anna z Krainy Lodu.”, „Ma Pani miły uśmiech.”. Potrafi łączyć wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz przyjazną atmosferę. Podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta. Jak mówi: Najbardziej cenię uśmiech zadowolonych pacjentów i szczęśliwych rodziców. Prywatnie młoda mama, która uwielbia podróżować i godzinami grać w UNO.

Lek. dent. Anna Serafin

Ukończyła studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz odbyła praktyki na Semmelweis University w Budapeszcie. Aby móc coraz lepiej pomagać swoim pacjentom nieustannie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach, zwłaszcza z zakresu stomatologii dziecięcej i endodoncji. Szczególnym wyzwaniem w pracy z dziećmi są najmłodsi pacjenci, którzy boją się wizyty u dentysty. Dzięki cierpliwości, umiejętności nawiązania dobrego kontaktu z dzieckiem i zyskaniu jego zaufania jest w stanie razem pokonać wszystkie lęki dziecka i w miłej atmosferze przeprowadzić je bezpiecznie przez cały proces leczenia. Najlepszą nagrodą za jej pracę jest obserwacja jak dziecko, które weszło po raz pierwszy do naszego gabinetu przerażone wychodzi z niego z ogromnym uśmiechem mówiąc, że nie może się już doczekać następnej wizyty.

Lek. dent. Paulina Daroszewska

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach stomatologicznych oraz konferencjach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej. Na odbytym stażu podyplomowym poczuła, że leczenie dzieci daje jej dużą satysfakcję, radość pracy oraz motywację do rozwoju. Do każdego pacjenta podchodzi z zamiłowaniem i pełną starannością. Najważniejsze dla niej to zdobycie zaufania młodego pacjenta oraz rodzica aby każda wizyta odbywała się w pogodnej atmosferze. Stara się by żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi, a dziecku w przystępny i odpowiedni do wieku sposób wytłumaczyć etapy leczenia. Jak mówi „ zaskoczenie rodzica po udanej wizycie gdy jego pociecha schodzi z fotela z wielkim uśmiechem i przede wszystkim zdrowym ząbkiem” sprawia, że dzień pracy to czas pełen pozytywnych wrażeń. Prywatnie miłośniczka czworonogów, zakochana w swoim buldogu angielskim – Macho.

Lek. dent. Nicola Dzikowska

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Staż podyplomowy ukończyła w Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Poznaniu.
Najbardziej interesuje się stomatologią zachowawczą, chirurgią oraz stomatologią dziecięcą. Uwielbia obalać stomatologiczne mity i udowadniać, ze wizyty u dentysty nie muszą być tak straszne jak wyobrażają je sobie pacjenci. Chciałaby pomagać małym pacjentom zwalczać strach, aby w przyszłości chętnie odwiedzali stomatologa. Prywatnie najchętniej spędza czas z najbliższymi. Pasjonatka podróży – lubi poznawać nowe miejsca. W wolnych chwilach jeździ na wycieczki rowerowe.

Lek. dent. Dominika Frontczak

Więcej informacji już wkrótce 😉

Menu