Nasi stomatolodzy dziecięcy

Nasi stomatolodzy sprawią, że Twoje dziecko będzie nie tylko wyleczone, ale także zadowolone! Wiemy, że dzieci potrzebują więcej czasu i uwagi podczas leczenia, dlatego tak bardzo stawiamy na wykwalifikowany i doświadczony zespół dentystów. Gwarantujemy 100% bezpieczeństwa, coś co dla każdego rodzica jest bardzo ważne!

Lek. dent. Hanna Sobota

Studia na Akademii Medycznej w Poznaniu ukończyła w 1987 roku. Bezpośrednio po stażu rozpoczęła pracę w gabinecie szkolnym. Po ponad 30 latach pracy zawodowej dostrzegła potrzebę rozwinięcia opieki stomatologicznej dla najmłodszych pacjentów.  Stworzyła gabinet stomatologiczny wyłącznie dla dzieci.  W gabinecie Ziombki jako  kierownik medyczny nadzoruje pracę zespołu stomatologów dziecięcych .
Prywatnie jest matką trójki dzieci.

Lek. dent. Agnieszka Mączkowiak

Ukończyła Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz odbyła praktyki na Ludwig Maximilians Universität w Monachium. Nieustannie poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach. Już od samego początku studiów wiedziała, że chce skupić się na pracy z małymi pacjentami. W wolnym czasie swoją pasję do pracy z najmłodszymi realizowała, prowadząc animacje dla dzieci zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Oto jej słowa: „stomatologia dziecięca jest wyjątkowa dziedziną, ponieważ łączy w sobie umiejętność psychologicznego podejścia do małego pacjenta z wiedzą medyczną. Najważniejsze dla mnie jest zdobycie zaufania i sympatii dziecka poprzez wejście w jego świat, poznanie go i zrozumienie. Nasze spotkanie ma formę zabawy. Podczas wizyty pokazuję maluchowi instrumenty stomatologiczne i tłumaczę w przystępny dla niego sposób, jakie czynności będę po kolei wykonywać i dlaczego. Moim zadaniem jest wykreowanie przyjaznej i ciepłej atmosfery. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego małego pacjenta, cierpliwości i empatii możliwe jest stworzenie przyjaznego dzieciom środowiska, w którym czują się bezpiecznie i swobodnie. Największą satysfakcją i nagrodą jest dla mnie szczery uśmiech komfortowo czującego się małego pacjenta. Wierzę, że rolą stomatologa dziecięcego jest takie poprowadzenie najmłodszych, by wkroczyli w dorosłe życie bez obaw przed leczeniem stomatologicznym i by cieszyli się pięknym uśmiechem, bo przecież najszczęśliwszy uśmiech to zdrowy uśmiech! „

Lek. dent. Łucja Sobkowska

Stomatolog Łucja Sobkowska jest absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Przez 3 lata pracowała jako asystent w Katedrze i Klinice Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji UM. W 2018 roku rozpoczęła specjalizację z protetyki stomatologicznej. Jest w trakcie przygotowywania rozprawy doktorskiej pt.: „Wybrane kliniczne aspekty wyrzynania i wymiany uzębienia u dzieci w Polsce”.
Swoją przygodę ze stomatologią dziecięcą rozpoczęła zaraz po ukończeniu studiów. „Bardzo lubię pracę z dziećmi, choć zdaję sobie sprawę, że jest to duże wyzwanie. Staram się zbudować z moimi pacjentami przyjacielskie relacje oparte na ZAUFANIU- bo bez tego ciężko osiągnąć sukces w leczeniu”.

Lek. dent. Adrianna Borczyńska

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym ukończyła na Uniwersytecie im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pierwsze szlify w zawodzie dentysty zdobywała w rodzinnym gabinecie stomatologicznym specjalizującym się w ortodoncji dziecięcej. Korzysta z wszelkich możliwości rozwoju wiedzy oraz budowania doświadczenia w dziedzinie ortodoncji jak i stomatologii dziecięcej uczestnicząc w wielu kursach i współpracując ze specjalistycznymi klinikami. Głód wiedzy spowodował, że rozpoczyna prestiżowy, europejski kurs Master Ortodoncji i Ortopedii Szczękowej prowadzony we współpracy z Uniwersytetem San Jorge w Hiszpanii. Z otwartością i pełnym zaangażowaniem podchodzi do każdego małego i większego pacjenta. Jest pomysłodawcą wprowadzenia do kliniki personalizowanych aparatów wyjmowanych. Dzieci wybierają nie tylko kolor aparatu, ale również mogą poprosić o wtopienie w aparat grafiki ulubionej postaci z bajki, zwierzątka, kwiatka, czy herbu ulubionego klubu piłkarskiego. Drobny szczegół a cieszy dziecko i sprawia, że leczenie jest efektywniejsze. Wprowadzenie miłej i bezpiecznej atmosfery jest dla niej zawsze priorytetem, ponieważ w takich warunkach łatwiej zadbać o zdrowie dzieci. W domowym zaciszu wciąż uwielbia oglądać bajki Disneya.

Lek. dent. Małgorzata Bykowska

Absolwentka kierunku lekarsko – dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Ukończyła prestiżowy kurs – Curriculum Endodontyczne. Regularnie poszerza swoją wiedzę na licznych szkoleniach i specjalistycznych kongresach. W 2017 roku dzięki zaangażowaniu w swoją pracę została nominowana przez pacjentów do nagrody Hipokrates Wielkopolski w kategorii Stomatolog Roku. Poświęca szczególną uwagę wizytom adaptacyjnym najmłodszych pacjentów dzięki czemu skutecznie działa przeciwko dentofobii. Mali pacjenci mówią o niej: „Wybrałam Panią, bo wygląda Pani jak Anna z Krainy Lodu.”, „Ma Pani miły uśmiech.”. Potrafi łączyć wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz przyjazną atmosferę. Podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta. Jak mówi: Najbardziej cenię uśmiech zadowolonych pacjentów i szczęśliwych rodziców. Prywatnie młoda mama, która uwielbia podróżować i godzinami grać w UNO.

Lek. dent. Anna Serafin

Ukończyła studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz odbyła praktyki na Semmelweis University w Budapeszcie. Aby móc coraz lepiej pomagać swoim pacjentom nieustannie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach, zwłaszcza z zakresu stomatologii dziecięcej i endodoncji. Szczególnym wyzwaniem w pracy z dziećmi są najmłodsi pacjenci, którzy boją się wizyty u dentysty. Dzięki cierpliwości, umiejętności nawiązania dobrego kontaktu z dzieckiem i zyskaniu jego zaufania jest w stanie razem pokonać wszystkie lęki dziecka i w miłej atmosferze przeprowadzić je bezpiecznie przez cały proces leczenia. Najlepszą nagrodą za jej pracę jest obserwacja jak dziecko, które weszło po raz pierwszy do naszego gabinetu przerażone wychodzi z niego z ogromnym uśmiechem mówiąc, że nie może się już doczekać następnej wizyty.

Menu