Nasi stomatolodzy dziecięcy

Nasi stomatolodzy sprawią, że Twoje dziecko będzie nie tylko wyleczone, ale także zadowolone! Wiemy, że dzieci potrzebują więcej czasu i uwagi podczas leczenia, dlatego tak bardzo stawiamy na wykwalifikowany i doświadczony zespół dentystów. Gwarantujemy 100% bezpieczeństwa, coś co dla każdego rodzica jest bardzo ważne!

Zespół gabinetu ZIOMBKI Stomatologia Dziecięca:

Lek. dent. Paulina Daroszewska

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach stomatologicznych oraz konferencjach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej. Na odbytym stażu podyplomowym poczuła, że leczenie dzieci daje jej dużą satysfakcję, radość pracy oraz motywację do rozwoju. Do każdego pacjenta podchodzi z zamiłowaniem i pełną starannością. Najważniejsze dla niej to zdobycie zaufania młodego pacjenta oraz rodzica aby każda wizyta odbywała się w pogodnej atmosferze. Stara się by żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi, a dziecku w przystępny i odpowiedni do wieku sposób wytłumaczyć etapy leczenia. Jak mówi „ zaskoczenie rodzica po udanej wizycie gdy jego pociecha schodzi z fotela z wielkim uśmiechem i przede wszystkim zdrowym ząbkiem” sprawia, że dzień pracy to czas pełen pozytywnych wrażeń. Prywatnie miłośniczka czworonogów, zakochana w swoim buldogu angielskim – Macho.

Lek. dent. Nicola Zaborowska

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Staż podyplomowy ukończyła w Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Poznaniu.
Najbardziej interesuje się stomatologią zachowawczą, chirurgią oraz stomatologią dziecięcą. Uwielbia obalać stomatologiczne mity i udowadniać, ze wizyty u dentysty nie muszą być tak straszne jak wyobrażają je sobie pacjenci. Chciałaby pomagać małym pacjentom zwalczać strach, aby w przyszłości chętnie odwiedzali stomatologa. Prywatnie najchętniej spędza czas z najbliższymi. Pasjonatka podróży – lubi poznawać nowe miejsca. W wolnych chwilach jeździ na wycieczki rowerowe.

Lek. dent. Aleksandra Szymczak

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego. Zamiłowanie do stomatologii dziecięcej odkryła już w trakcie studiów, a pasję do pracy z najmłodszymi rozwijała również jako instruktorka narciarstwa. Aktualnie jest w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie stomatologii dziecięcej w Uniwersyteckim Centrum Stomatologii w Poznaniu.

Poza stomatologią zachowawczą, w Ziombkach zajmuje się także leczeniem ortodontycznym. Ukończyła roczny kurs podyplomowy Expertise in Orthodontics and Dentofacial Orthopedics prowadzony przez Athenea Dental Institute z siedzibą w Barcelonie oraz liczne kursy z dziedziny leczenia ortodontycznego dzieci. Przywiązuje ogromną wagę do wczesnego leczenia wad zgryzu oraz profilaktyki. Stomatologia dziecięca to czasem wielka próba sił, w której jej narzędziem walki jest cierpliwość i zrozumienie, a ulubionym sprzymierzeńcem pozytywnie nastawiony i chętny do współpracy rodzic. W czasie wolnym ciężko jej usiedzieć na miejscu, uwielbia podróżować i odkrywać, ale najlepiej czuje się zimą w górach.

Lek. dent. Dominika Kruszyńska

Jestem absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Regularnie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach stomatologicznych oraz konferencjach.

W stomatologii dziecięcej bardzo ważny jest dla mnie dobry kontakt z małym pacjentem. Jako młoda osoba mam mnóstwo siły i energii do pracy z maluchami oraz ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Do każdego małego pacjenta podchodzę indywidualnie, aby uśmiechem i humorem rozwiać wszystkie jego wątpliwości związane z wizytą. Staram się stworzyć pozytywny obraz stomatologa, tak aby nawet najmłodsi nie obawiali się wizyty. Cieszę się, gdy dziecko po wizycie wychodzi z gabinetu zadowolone, a przede wszystkim ze zdrowymi ząbkami.

Niedawno zostałam mamą, łącze więc macierzyństwo z pracą. Posiadanie własnego dziecka zmieniło moja perspektywę. Wiem, że każde dziecko jest inne, a ja chcę przede wszystkim mu pomóc.Największą nagrodą dla mnie po udanej wizycie, jest uśmiech małego pacjenta i zadowolenie rodzica. Prywatnie jestem miłośniczka zwierząt, w domu czeka na mnie kot- Bronek.

Lek. dent. Zofia Giżewska

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała m.in w Klinikach Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii w Poznaniu. Ponadto Pani Doktor nieustannie doskonali swoje umiejętności na licznych kursach i szkoleniach. W praktyce lekarza dentysty szczególnie interesuje się estetyczną stomatologią zachowawczą i stomatologią dziecięcą- to właśnie leczenie dzieci sprawia jej najwięcej satysfakcji. Z Małymi Pacjentami pracuje nad pokonaniem ich lęku przed wizytą zwracając szczególną uwagę na dobrą komunikację z pacjentem.
Swoim podejściem i uśmiechem na ustach potrafi wyeliminować strach niejednego, zestresowanego dziecka. Do każdego pacjenta podchodzi w indywidualny sposób.  Wolny czas lubi spędzać z przyjaciółmi, uprawiać pilates a także podróżować,  jej marzeniem jest podróż dookoła świata.

Lek. dent. Kinga Krzewina

Jestem absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie  im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Swoją przyszłość postanowiłam związać, ze stomatologią dziecięcą na stażu podyplomowym. Regularnie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w kursach.

Szczególnie ważna jest dla mnie profilaktyka oraz edukacja dzieci i rodziców na temat prawidłowych nawyków higienicznych i dietetycznych od pierwszego ząbka, zwłaszcza od kiedy zostałam mamą. Podczas wizyt często śpiewam małym pacjentom, co pomaga mi w odstresowaniu dziecka. Staram się, żeby leczenie dziecka było przeprowadzone w przyjaznej atmosferze, tak, żeby pacjent chętnie przychodził do stomatologa także w dorosłym życiu. Bardzo cenię współpracę rodziców w dbaniu o uśmiech maluchów.

W czasie wolnym wypoczywam na działce. Jestem też miłośniczką zwierząt, w domu mam kota brytyjczyka Lilu.

Lek. dent. Tatiana Antonenka

Jestem absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Mińsku.
Na terenie Białorusi odbyłam staż podyplomowy oraz zaczęłam pracować jako lekarz dentysta na oddziale dziecięcym. W Polsce zrobiłam nostryfikację przez Uniwersytet Medyczny w Warszawie.

Jestem niezwykle cierpliwą i empatyczną osobą co mi bardzo pomaga w pracy z dziećmi. Zawsze staram się nawiązać dobry kontakt z dzieckiem i zdobyć jego zaufanie. Do leczenia każdego małego pacjenta podchodzę w sposób indywidualny. Podczas wizyt robię wszystko, aby dziecko czuło się bezpiecznie w gabinecie i chętnie wracało ponownie.

Lek. dent. Zuzanna Nowacka

Jestem absolwentką kierunku lekarsko – dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Zawsze lubiłam pracę z dziećmi, gdy sama zostałam mamą postanowiłam związać swoją przyszłość ze stomatologią dziecięcą. Jestem osobą cierpliwą i empatyczną. W pracy z małym pacjentem ważne są dla mnie spokój i budowanie zaufania, by pozbyć się strachu, jaki towarzyszy zarówno dzieciom jak i rodzicom w trakcie wizyty w gabinecie dentystycznym.

Wolne chwile staram się spędzać aktywnie zarażając tym moją rodzinę. Już od dziecka trenowałam bieganie – dziś kontynuuję tę dziedzinę sportu wyłącznie hobbystycznie. Każda pora roku jest dla mnie dobrą okazją do uprawnia rożnych dyscyplin. Zimą jeżdżę na nartach, a wiosną przesiadam się na rower górski. Ponadto uwielbiam długie spacery spędzone w towarzystwie najbliższych.

Lek. dent. Małgorzata Bykowska

Absolwentka kierunku lekarsko – dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Ukończyła prestiżowy kurs – Curriculum Endodontyczne Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Regularnie poszerza swoją wiedzę na licznych szkoleniach i specjalistycznych kongresach. Pasjonatka chirurgii i stomatologii zachowawczej. Specjalizuje się w leczeniu endodontycznym zębów mlecznych i stałych pod mikroskopem. Niestraszne jej zęby z niezakończonym rozwojem wierzchołka korzenia. W 2017 roku dzięki zaangażowaniu w swoją pracę została nominowana przez pacjentów do nagrody Hipokrates Wielkopolski w kategorii Stomatolog Roku.

Posiada niekończące się pokłady spokoju i empatii. Ważne dla niej jest całościowe spojrzenie na pacjenta i przyjazna atmosfera w gabinecie. Poświęca szczególną uwagę wizytom adaptacyjnym najmłodszych pacjentów, dzięki czemu skutecznie działa przeciwko dentofobii. Jej wieloletnie doświadczenie, delikatność i poczucie humoru sprawiły, że ma ogromne grono stałych pacjentów. Podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta. Ważny dla niej jest nie tylko dobry kontakt z dzieckiem, jak również z rodzicem, bo tylko połączenie wspólnych sił pozwoli osiągnąć najlepsze rezultaty leczenia. Najbardziej ceni uśmiech zadowolonych pacjentów i szczęśliwych rodziców.

Po pracy uwielbia podróżować, grać w gry ze swoim synkiem Arturem oraz wygłupiać się z córeczką Anią. Lubi wspinaczkę i marzy o skoku ze spadochronem. Każdą wolną chwilę najchętniej spędza ze swoją rodziną i chomikiem Bobusiem.

Lek. dent. Dominika Pociejowska

Swoją przyszłość postanowiła związać ze stomatologią dziecięcą w trakcie stażu podyplomowego kiedy poczuła, że leczenie dzieci przynosi jej dużo satysfakcji. Cierpliwość i zaangażowanie  pozwalają jej zdobywać zaufanie małych pacjentów, tak aby leczenie przebiegało w miłej i bezpiecznej dla dziecka  atmosferze. Podczas leczenia szczególną wagę przywiązuje do profilaktyki  oraz edukacji pacjentów i ich rodziców

Wolny czas lubi spędzać aktywnie uprawiając jogę i chodząc po górach.

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Lek. dent. Katarzyna Sztuba

Swoją pracę z dziećmi rozpoczęła już na studiach, nie tylko podczas zajęć klinicznych ze stomatologii dziecięcej , ale także jako wieloletni opiekun na letnich obozach sportowych Taekwondo. Praca z dziećmi daje jej dużo radości oraz satysfakcji, a także motywacji do dalszego rozwoju w dziedzinie stomatologii dziecięcej. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach.

Do każdego małego Pacjenta podchodzi indywidualnie. Kładzie duży nacisk na rozmowę z dzieckiem jak i z rodzicem. Dba o to, aby każda wizyta przebiegła w bezstresowej atmosferze, a mały pacjent razem z rodzicem opuścili gabinetem z dużym uśmiechem.

Wolne chwile uwielbia spędzać aktywnie, jeździ na nartach oraz wędruje po górach.

Jest absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego im.Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Zespół gabinetu ORTO ZIOMBKI:

Lek. dent. Adrianna Borczyńska

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym ukończyła na Uniwersytecie im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Następnie ukończyła prestiżowy, europejski kurs Master Ortodoncji i Ortopedii Szczękowej prowadzony we współpracy z Uniwersytetem San Jorge w Hiszpanii. Obecnie jest w trakcie doktoratu na Uniwersytecie Medycznym w katedrze Ortodoncji i Ortopedii Szczękowej. 

Specjalizuje się we wczesnym leczeniu wad zgryzu u dzieci (ortotropia). Korzysta z wszelkich możliwości rozwoju wiedzy oraz budowania doświadczenia w tej dziedzinie ortodoncji uczestnicząc w wielu kursach i współpracując ze specjalistycznymi klinikami. W naszym gabinecie ZIOMBKI wprowadziła innowacyjną metodę leczenia ortotopicznego, używając aparatów wyjmowanych – biobloków. Z otwartością i pełnym zaangażowaniem podchodzi do każdego małego i większego pacjenta. Wprowadzenie miłej i bezpiecznej atmosfery jest dla niej zawsze priorytetem, ponieważ w takich warunkach łatwiej zadbać o zdrowie dzieci. Jest również fanką bajek Disneya.

Lek. dent. Aleksandra Dąbrowska

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Obecnie jest w trakcie specjalizacji z zakresu ortodoncji. Ortodoncją zainteresowała się już na studiach, co skłoniło ją do uczestnictwa w wielu kursach, dzięki którym poszerzyła wiedzę i zdobyła cenne doświadczenie. Stale dąży do podnoszenia swoich kwalifikacji, aby móc oferować Pacjentom nowoczesne i skuteczne metody leczenia.

W swojej pracy najbardziej ceni możliwość poprawiania jakości życia Pacjentów poprzez holistyczne podejście do leczenia. Zwraca uwagę nie tylko na estetyczny wygląd uśmiechu, ale także na aspekty zdrowotne, co znacznie poprawia komfort życia. Szczególnie pasjonuje ją wczesne leczenie ortodontyczne, które pozwala na skuteczne zapobieganie problemom w przyszłości.

W naszym gabinecie stara się tworzyć przyjazną i komfortową atmosferę, dbając o indywidualne potrzeby każdego Pacjenta.

Prywatnie jest miłośniczką podróży i dobrej kuchni.

Lek. dent. Aleksandra Szymczak

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego im.
Karola Marcinkowskiego. Zamiłowanie do leczenia dzieci odkryła już w
trakcie studiów, a pasję do pracy z najmłodszymi rozwijała również
jako instruktorka narciarstwa. Aktualnie jest w trakcie szkolenia
specjalizacyjnego w dziedzinie stomatologii dziecięcej w Uniwersyteckim
Centrum Stomatologii w Poznaniu oraz pracuje jako pracownik
naukowo-dydaktyczny w Klinice Stomatologii Zintegrowanej Uniwersytetu
Medycznego w Poznaniu.
Ukończyła roczny kurs podyplomowy Expertise in Orthodontics and
Dentofacial Orthopedics prowadzony przez Athenea Dental Institute z
siedzibą w Barcelonie oraz liczne kursy z dziedziny leczenia
ortodontycznego i ortotropii. Przywiązuje ogromną wagę do wczesnego
leczenia wad zgryzu oraz ich profilaktyki. Stomatologia i ortodoncja
dziecięca to czasem wielka próba sił, w której jej narzędziem walki
jest cierpliwość i zrozumienie, a ulubionym sprzymierzeńcem
pozytywnie nastawiony i chętny do współpracy rodzic. W czasie wolnym
ciężko jej usiedzieć na miejscu, uwielbia podróżować i odkrywać,
ale najlepiej czuje się zimą w górach.